Maska na mastnou pleť? Ta s minerály z Mrtvého moře od Avonu!

05.05.2018 niki005 Kosmetika

Pleťové masky mám všeobecně ráda. Ať jde o ty proti černým tečkám, na hydratování pleti nebo ty, které by měli působit na mastnou pleť. Většinou je používám, když jsem ve vaně, protože nesnáším, když běhám s maskou na obličeji po domě a něco dělám. Hodně z masek (například i domácí, které si někdy dělám) má občas tendenci stékat nebo opadávat. Tuto masku jsem si vybrala, protože mě zaujalo její složení, jež v sobě má minerály z Mrtvého moře. Opět jsem objednávala na Notinu, kde mám jistotu, že najdu vše, co chci.

 

Čistící pleťová maska s minerály z Mrtvého moře

Tato pleťová maska má za úkol pečovat o problematickou (mastnou) pleť. Což zahrnuje odmaštění pleti bez zbytečného vysušení, důkladné vyčištění, stažení pórů. Dále by měla redukovat tvorbu kožního mazu, odstraňovat odumřelé kožní buňky a vše bez podráždění pleti. Tento popis vypadá opravdu skvěle, takže jsem se na vyzkoušení opravdu těšila.

Maska je v elegantním šedém obalu, který se mi velmi zamlouvá. Obsah balení je pouhých 75 mililitrů, což ujde, když vezmu v potaz, že masky používám tak dvakrát do týdne, často hlavně na T-zónu, se kterou mám občas problémy – hlavně s tou mastnotou a černými tečkami.

Myslím si, že maska nějakou chvilku vydrží, na její aplikaci není potřeba nijak velké množství.

 

Reklama

Jak se maska aplikuje?

Pleťová maska se má používat jednou až dvakrát do týdne. Nanášet se má na důkladně vyčištěnou pleť, což je celkem logické. Přes make-up by se k pleti moc nedostala. Doba jejího působení je 5 – 10 minut, což je přímo ideální i na denní použití, kdy chcete pleť osvěžit před nějakou akcí. Já na ni občas zapomínala (protože byla opravdu příjemná), takže jsem ji na sobě měla i 20 minut a žádné podráždění se nekonalo.

 

Určitě si ji koupím i příště!

Po nanesení masky jsem se cítila příjemně. Maska nijak nepálila, nepnula, nestékala, ale ani se nedrolila. Spíš jsem měla pocit, jakoby jemně chladila. Postupem času mírně zasychala, takže jsem ji musela umýt větším množstvím vody. Ale nebylo to tak, že by se umývala nějak špatně. Po jejím umytí jsem měla pleť hydratovanou, maz byl odstraněný a barva pleti poměrně sjednocená.

S maskou jsem spokojená. Podle mě jde o ideál v poměru mezi cenou a výkonem.

 


Komentáře


Přidat komentář