Zamiluj si svůj KeepCup - Planeta ti poděkuje

04.05.2018 anna Vychytávky

Nad pořízením KeepCup jsem uvažovala celkem třikrát, než jsem si ho konečně pořídila. Poprvé, když jsem začala nosit na střední škole kávu a čaj v termohnku do školy, toužila jsem po něčem stylovém a funkčním, podruhé, když si KeepCup pořídila má nejlepší kamarádka a potřetí, když jsem přemýšlela, jaký dárek pořídit (dnes už ex)příteli k narozeninám. A teď když jsem v Praze na vysoké, kávu piji vlastně každý den a spotřeba kelímků "to go" stoupá, jsem si uvědomila, že by bylo fajn konečně si KeepCup pořídit. Jedním z impulzů mi bylo také to, že pracuji v kavárně a denně vidím, jak obrovskou spotřebu kelímků máme a lidí s KeepCup je v podstatě minimum, třeba 2 za měsíc?!

Dlouho jsem hledala "ten svůj" design, než jsem konečně narazila na šedobéžovou kombinaci skleněného hrnečku s korkem. Musím říct, že KeepCup si vybere snad každý, protože firma nabízí opravdu mnoho barevných kombinací a velikostí. V poslední době mě kromě skleněného designu zaujaly hrnečky s tématem Star Wars. Dodání od Zoot.cz bylo velmi rychlé, navíc objednávat můžete i o víkendu a vyzedávat na výdejně radosti také. Já objednala v sobotu a už v neděli dopoledne byl můj hrneček připravený k vyzvednutí.

 

Proč chtít Keepcup?

Když se ráno probudíte, tak ani za mák nevíte, co si na vás den nachystal. Ale jedna věc je jistá, po cestě do cílové stanice si svůj doping hodláte náležitě vychutnat. Australští designeři z KeepCup mají jasnou vizi: dopřát nám maximální požitek z kávy a to cestou, která je šetrná k životnímu prostředí. Kombinaci nově naservírovali v nadčasovém, skleněném designu s přírodním korkem! Do vzhledu hrnku se zamilujete na první pohled, tomu se prostě neubráníte. S odstupem času si ale začněte cenit i dalších vychytávek:

- trojúhelníkového otvoru, který umožní plně vychutnávat všechny vrstvy nápoje

- extra odolnosti díky tvrzenému, sodno-draselnému sklu, takže když vyklouzne z ruky, nic se neděje

- nové technologie složení plastového víčka a uzávěru, která ještě víc zpříjemní konzumaci 

- kvalitního těsnění a pohyblivé zarážky na otvor, které chrání před politím a rychlým vychladnutím

- čistého svědomí, protože jednotlivé části jsou 100% recyklovatelné

- umývejte ručně a opatrně kolem korku

A budete žít přítomností, protože místo kopců to go kelímků za sebou budete mít jen jeden pořádný s sebou. 

(zdroj: zoot.cz)

Reklama

Jak se na mě tváří v kavárnách?

První týden s mým KeepCup byl řekněme výzvou, zvyknout si na to, nebýt pohodlná, opravdu s sebou KeepCup nosit a umývat, kde se dá. Lidem okolo mě se KeepCup líbí a považují ho za skvělou věc, doufám, že to je impulz k tomu, aby si ho pořídili také. V kavárnách se zatím s hrnkem setkávám také s pozitivními ohlasy, pár cizích baristů v klasických kavárnách se se mnou o KeepCupu bavilo, v Costa Coffee i ve Starbucks mi vyhoví se žádostí o udělání kávy do vlastního hrníčku. Odmítli mě jen v McDonalds s velmi podivným vysvětlením, ale ani to nestojí za řeč.

Vyplatí se to?

V závěru se ke KeepCup stavím vemi pozitivně. Jeho pořízení vám poskytne nejen dobrý pocit, že šetříte planetu, ale také možnosti rozhovorů s úplně cizími lidmi, které váš "miláček" zaujme. Velmi mě potěšilo, že se mi můj KeepCup vejde do kabelky a skvěle těsní, takže když jedu domů autobusem, nemusím se bát, že se mi stane nějaká nehoda a poliju celý autobus kávou nebo čajem. Co se týče výdrže teplých nápojů, myslím, že se KeepCup vyrovná klasickému termohrnku. V čem ale KeepCup silně převyšuje klasické termohrnky jsou krásné a rozmanité designy. Jediné, co by mohla být překážka pro pořízení je snad cena, ale pokud se přece jen rozhodnete investovat do ekelogické varianty hrníčku "to go" nebudete litovat.

s láskou anna


Komentáře

www.ubarcidoma.cz

Krásný hrnek sis vybrala, já o něm taky přemýšlím už dlouho, zatím mám jiné termosky, takže třeba na něj keep cup přijde řada časem. Nikdy mě ale nenapadlo, říct si o kávu do té termosky, přitom je to vlastně geniální. Já si vždycky udělala kávu doma o termosky a s tím nějak fungovala. A je super, že s tím v kavárnách nemají problém. Díky za tip na tenhle způsob :)


Přidat komentář