Estée Lauder Double Wear Stay - makeup na mastnou pleť

31.03.2018 wendydelrey Kosmetika

Jaké slovo by charakterizovalo moji pleť? Mastnota. Ať dělám, co dělám, moje pleť je stéle mastná a prý je to kvůli hormonům, takže se toho jen tak lehce nezbavím. Dobře, když se toho nezbavím, tak proč to aspoň nějak nezakrýt? Stojím v drogérii, vybírám makeup s nápisem "na mastnou pleť", přijdu domů, makeup vyzkouším, pleť mi zmatní na 30 minut, rozčílím se a jdu si koupit nový. A tak to u mě chodilo poslední rok až dva, a proto jsem si řekla: ,, A dost!" 

Po projetí x diskuzí na téma "nejlepší makeup na mastnou pleť" jsem usoudila, že to bude tenhle. Samozřejmě jsem si musela na něj nějakou dobu počkat, protože není úplně nejlevnější, ale myslím, že to stálo za to. 

Makeup jsem objednala ze stránky Parfemy-premier.cz, kde měl vyšel nejlevněji a navíc doručení službou DPD bylo zdrama. Produkt byl v úterý proplacen a ve středu jsem ho držela již v rukou. Byl zabalený v bublinkové obálce, takže přišel naprosto v pořádku. 

Jak vybrat správný odstín makeupu značky Estée Laude?

Při objednánvání jsem měla zpočátku problém vybrat správný odstín. U obrázku s barvou odstínu byl jen nic neříkající název odstínu + nějaké čísla a písmena. A tak jsem začala pátrat... A zjistila jsem, že je potřeba se řídit podle těchto pravidel. Příklad uvedu na mém odstínu 1N2 Encru.

1N2


1 = tón pleti (u nás škála 1-6 od nejsvětlejšího po nejtmavší, v USA je škála až do čísla 8)

C = podtón pleti - označení C (studený, do růžova) - W (teplý, do žluta) - N (neutrální)

2 = odstín (škála 1-3 od světlejšího po tmavší odstín)

Takže pokud jste někdy měly problém najít ten pravý odstín, myslím, že v případě tohoto makeupu tento problém už nebude potřeba řešit. 

Co se týče vzhledu makeupu, tak je poměrně kompaktní. Je totiž malý (avšak objem má 30 ml jako klasické makeupy), takže se vleze do kabelky. Jinak balení vypadá ve skleněné matné lahviččce luxusně. Jedinou nevýhodou tohoto makeupu je, že postrádá pumpičku. 

Reklama

Co vše dokáže?

Makeup slibuje okamžité zmatnění pleti na celý den a perfektní krytí a já můžu říct, že svoji fukci naprosto splňuje! Dříve jsem byla nucena svou pleť přepudrovávat třeba 8 krát denně, teď stačí pouze dvakrát. Makeup opravdu drží na pleti celý den, neobtahuje póry, jen je krásně zakryje a jde lehce odlíčit. 

Koupit x nekoupit?

Jak už jsem zmínila, makeup je poměrně drahý. Takže pokud trpíte na opravdu dost mastnou pleť, běžte do toho! Ty peníze za to rozhodně stojí. Ovšem pokud máte normální pleť a váháte, jestli ho za tu cenu koupit, tak si myslím, že v drogerii sežete pro vaši pleť stejně výkonný makeup a třikrát levnější. 

Já osobně jsem s tímto makeupem spokojená, takže myslím, že si ho teď budu i několik let kupovat, protože je opravdu jediný, který mi pomohl.

Pokud jste tento makeup zkoušeli, dejte mi určitě vědět, jestli vám vyhovoval. 


Komentáře

M*

No, opravdu pálka teda. Ale pokud ti vyhovuje jako jeden z mála, nenaděláš nic :D <a href="http://written-bymichelle.blogspot.cz/">Written by M*</a>

Nataly

Make-up vyzerá dobre aj keď nemám mastnú pleť, ešte som od tejto značky nič nevyskúšala :) <a title="THE NOELA" href="http://www.thenoela.blogspot.com">THE NOELA</a>


Přidat komentář