Neboj se výrazných rtěnek! Zkus tuto tekutou rtěnku Epic Ink od Nyxu

31.03.2018 niki005 Kosmetika

Nikdy dřív jsem si rty moc nemalovala. Lesk na rty na mě byl moc třpytivý, rtěnka příliš výrazná. Asi jednou věcí, co jsem na svých rtech snesla, byl balzám. To ale byla chyba. Poslední dobou jsem si rtěnky začala zamilovávat a ráda zkouším, jak je která kvalitní, jak s ní vypadám, apod. Proto, když jsem si chtěla objednat novou rtěnku, měla jsem jasno v tom, že bych chtěla zkusit něco výraznějšího, než je červená rtěnka, kterou již běžně nosím. Proto mi na mém oblíbeném e-shopu s kosmetikou, kterým je Notino, padla do oka tato tekutá rtěnka nesousí název Epic Ink. Rtěnka byla na výběr v mnoha odstínech, já jsem si vybrala ten s názvem Night runner.

Poté, co byla rtěnka zaplacena, jsem čekala dva dny, než mi přišla zpráva, že je balíček na poště. Rtěnka byla zabalena v krabici přelepené logem e-shopu a v spoustě bublinkové folie, kde nebyla šance, aby se nějak poškodila. 

Na výběr je mnoho odstínů

Tato tekutá rtěnka v odstínu Night runner je v jednoduchém, ale hezkém obalu, který jistě potěší a neurazí. Navíc se mi líbí, že černý uzávěr hezky ladí s barvou rtěnky. Tento odstín by měl být krásně fialový. Při výběru pro mě bylo důležitá i výdrž rtěnky a její odličování. 

Ačkoliv jsem první přemýšlela nad červenou rtěnkou, říkala jsem si, že nějaké už mám a chtělo by to změnu. 

Mezi další odstíny, které na Notinu najdete patří například:

  • Poised
  • Charmer
  • Slay
  • Victorian

Reklama

Aplikace pro šikovné ruce

Před tím, než jsem rtěnku zkusila, jsem si s ní udělala pár čar na ruce, chvilku počkala a zkusila jsem odlíčit micelární vodou, kterou používám k odličování téměř všech líčidel, která pevně drží. No, musím říct, že i když jsem se snažila, na ruce stále zůstával náznak barvy. Což je podle mě dobré v tom směru, že by rtěnka mohla hezky držet.

Poté jsem šla rtěnku zkusit přímo na rty. Rtěnka má aplikátor, který nám může připomínat ty, kterou jsou u lesků na rty. Musím přiznat, že pro mě aplikace nebyla jednoduchá. Stačilo trochu přetáhnout a rtěnka byla hned poměrně suchá, tudíž se špatně odličovala. Samotný efekt rtěnky po nanesení byl působivý. Abych ji prověřila v normálním životě, vyrazila jsem v ní na nákup. Po první hodině rtěnka krásně držela, po druhé se začala nepříjemně slévat směrem dovniř úst a vznikaly tak nehezké mapy. Což bylo nemilé vzhledem k tomu, že jinak držela dobře.

Když jsem se rtěnku snažila odlíčit, bylo to hodně sloužité a i po odlíčení mi na rtech zůstalo několik fialových čar.

Třeba je lepší jiný odstín

Na to, jak jsem se na rtěnku těšila, mě úplně nepřesvědčila. Nosit se dá, ale mě nevyhovuje nutná znovuaplikace v poměrně krátkých časových intervalech. Rty bych měla nepříjemně suché a rtěnka by rty pnula.

Možná je to odstínem, nějaký světlejší by nebyl tak moc vidět, kdyby se tam nějaké barevné nerovnosti ukázaly. Máte zkušeností s touto rtěnku? 

Rtěnce bych dala 6/10 bodů.

Zápory:

  • Rty nepříjemně pne
  • Tvoří barevné mapy
  • Špatně se odličuje

Klady:

  • Zezačátku vypadá hezky
  • Rychle schne
  • Hezký obal

Komentáře


Přidat komentář