Francouzský jíl alias maska na pleť a mnoho dalšího

04.03.2018 Ali Kosmetika

Já a dokonalá pleť je lehce nemožná kombinace, existuje ale mnoho způsobu, jak ji alespoň trochu zdokonalit, a jedním z nich jsou masky na pleť. Nedávno jsem dostala na jednu takovou tip. Jedná se o 100% francouzský bílý jíl. Objednala jsem ho ze stránek obchodu Notino a po pár dnech vyzvedla na pobočce (lze zaslat i poštou).

Trochu mě překvapilo, že jsem masku neměla zabalenou ještě v "kvádrové" krabičce, ale dostala ji pouze produkt tak, jak ji fotím. Naštěstí to zde příliš nevadilo, jelikož na rozdíl od jiných produktů, českému popisu je věnováno na zadní straně etikety dostatek místa.

Proč Francouzský jíl?

Jedná se o hypoalergenní přírodní produkt určený pro citlivou pleť. Bílý jíl je jediný jíl, který je hypoalergenní. Reguluje tvorbu mazu, zbavuje pleť nežádoucí mastnoty, čistí póry a odstraňuje nečistoty. Pomáhá s absorbací toxických látek. Skvěle pokožku regeneruje, zpevňuje a vyhlazuje.

Používá se jako pleťová nebo tělová maska .Dá se také použít jako maska na vlasy, kdy pomáhá v boji proti lupům nebo v boji proti padání vlasů. Koupel s 3 - 5 lžícemi francouzského jílu má velmi dobré zdravotní učinky. Pomáhá při zánětech kloubů, křečových žilách, revmatu, svalových křečích, bolestech zad.... Rovněž podporuje látkovou výměnu a zmírňuje projevy celulitidy. Používá se také na lupénku nebo ekzém, a to v podobě nanesení silnější vrsty pasty (jíl + voda) na problematické místo.

Reklama

Aplikace

Uvnitř krabičky najdete opravdu krásně vonící bílý prášek, jíl. Ten smícháte v poměru 1:1 s vodou a poté v podobě hustší pasty nanesete na vybrané místo. Po cca 15 minutách jíl zaschne (do podoby, jakou vidíte i na etiketě produktu) a stačí jej umýt teplejší vodou a pokožku usušit. Oproti ostatním pleťovým maskám, francouzský jíl nestahuje příliš pokožku, a tudíž určitě nebudete mít tentenci si ho příliš brzy sundávat, možná spíše opak.

Ano nebo ne?

Z plusů bych určite vyzdvihla vůni prášku, pouze mírné stahování pleťi po aplikování a v neposlední řadě i to, že se hodí i na alergickou citlivou pleť. Je opravdu velmi příjemný. Nechala jsem si ho i trochu déle než 15 minut. Pleť mi určitě zklidnil, odstranil nepotřebné mastnoty a vyčistil. Určitě si ho budu ještě aplikovat. Co mě trochu vadilo byla míra drolení po zaschnutí. Když jsem si kontrolovala, jak moc zaschlý jíl je, v případě, že byl, opravdu hodně se drolil. Ovšem v momentě, kdy s tím počítáte, problém to už není.

Bílý francouzský jíl rozhodně doporučuji lidem s citlivou nebo až alergickou pletí a všem milovníkům masek na pleť. Mě osobně se líbí i pro své vícestranné využití.


Komentáře

V.

Ty jo, na tento jíl koukám už nějaký ten pátek a asi ho vyzkouším. Vypadá docela obstojně :) <a href="http://czechhoney.co.uk/">CZECHHONEY - V.'s World </a>


Přidat komentář